Dövme ve Din Çelişkisi

Bu konudaki temel düşüncemiz ; Bizler dövmeciyiz dolayısıyla tarafız, aksi düşünüyor olsak bu mesleği yapmıyor olurduk. Günahtır yada günah değil demek gibi bir yorumumuzun olması doğru olmayacağı kanaatindeyiz. Bu konuda din adamlarının ve sizin yürüteceğiniz mantık önemli. Ayrıca taraf olmamızdan dolayı herhangi bir din adamının olumlu bir yorumunu buraya taşımak doğru olmayacak.

Ancak konu ile ilgili kafası karışık bir çok insan, bizden konu hakkında yorum bekliyor ve soruyor. Bizim konu hakkında, teknik açıdan bilgi vermekten öte bir yorumumuz olamaz. Dövme, iğne yardımı ile derinin altına boya (pigment) zerk etmekten öte bir şey değil. Pigment dediğimiz rengin ana maddesi zaten vücudumuzun her noktasında mevcut, yani derimizin de bir rengi var, olmasa idi saydam varlıklar olurduk ve içimiz görünürdü. Aynı zamanda dövme boyasının cildi kaplayan bir madde olduğu varsayılarak derinin hava ve su geçirmediği varsayılarak abdestin geçerli olmadığını düşünenlere şunu belirtmek gerekir; dövme boyaları hiç bir şekilde kaplayıcı veya gözenek kapatıcı bir madde değildir. Aksi takdirde dövme uygulaması yapılmış bir insanın cildi çok kısa sürede yara ve deformasyonlara neden olur.

Dolayısıyla yaptığımız şey deri renginden daha koyu yada renkli boyalar kullanarak deri içinde desen ve resimler yapmaktır. Bu durumu ne kadar günah olarak görüp görmeyeceğiniz artık size kalmış bir durum. Ama yine bu konu hakkında çelişkileriniz varsa, Diyanet işlerini arayıp konu hakkında daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Hala kafanızda din ile ilgili çelişkiler var ise, bizler dövme yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü yapmış olduğumuz bir dövmenin ileriki zamanlarda, dövmeyi yaptıran insanı mutsuz etmesini istemiyoruz. Son olarak bizim din ile ilgili yorumumuz; yeter ki insanların en büyük günahı dövme olsun!

Bize Nasıl Ulaştınız

clock-iconTum zamanlarda
graph-iconEn Guvelinir Ortam
money-iconEn uygun Fiyat garantisi

© 2013 - 2016 Tattoo by Tayfun  |  Design by Ümit Yaşar ENGİN