Dövmede Yaş Sınırı

Dövme de yaş sınırı bir çok alanda olduğu gibi reşit yaş 18 dir. Küçük çocuklara dövme yapılmasına karşıyım. Çünkü çocuk yaşta yaptırılan dövmeler genel olarak çocukça, ama o çocuk büyüyecek ve önünde koca bir hayat var, ve o hayatın tamamında yaptırdığı dövmeyi taşıyabilecek olması gerekiyor. Bir genç kendi kararını kendisinin verebileceği yaşta dövme yaptırmalı. Yine çocuk yaşta yaptırılan dövme, vücudunun gelişimiyle birlikte değişime uğrayıp ciddi deformasyonlara uğrayacaktır. Oysa vücudumuz bizim için önemli olmalı, her istediğimiz şeyi vücudumuza erken yaşlarda uygulatmaya çalışırsak ileriki yaşlarda sadece dövmeli değil “lekeli” bir vücuda sahip olacağız.

Burada iş daha çok ailelere kalıyor, çocuklarına bu konularda yardımcı olmaları gerekiyor. Çocuklara biz ve bizim gibi dövmeciler, her ne kadar dövme yapmasa da mutlaka yaptıracakları bir stüdyo, yada evinde uygulama yapan birilerini bulur. Bu konuda yanlış anlaşılma olmasın. Bizler tabi ki dövmenin kötü bir şey olduğu için çocuklara yapılmasının inancında değiliz. Bizler dövme sevmesek zaten bu işlerle uğraşmayız. Dövme keyiftir, zaman zaman insanı ifade eder, kimi zaman sadece vücudumuzda estetik bir biçimdir. Bazen sadece var olan estetik biçim, insanı inanılmaz derecede mutlu edebiliyor. O nedenle aslında gençleri tabiî ki anlıyorum, ancak her şeyin doğru yaşta, doğru zamanda yaşanılmasından yanayım.

Bu konuda bizim çalışma prensiplerimiz ; Öncelikle çok gerekli olmadığı sürece 18 yaş altı gençlere dövme uygulaması yapılması taraftarı değiliz. 18 yaş altı gençlerin, mutlaka anne ve babaları ile gelmeleri gerekiyor. Anne ve babanın fikrini de alarak dövme yapıp yapmayacağımıza karar veririz. Diyelim ki anne yada baba dövme olayına karşı, ancak çocuğunu ikna edememiş ve çocuğun ısrarı ile bize bir şekilde gelmişler, bu durumda da maalesef geri çeviririz. Anne ve babanın rızası mutlaka olmalı.

Bir çok aile, stüdyomuzda yıllar yılı bu türden durumlarla karşılaşmışlardır. 22 yaş ve altındaki arkadaşlar, sevgili ismi yada sevgili resmi için, lütfen bize gelmesin ve hiçbir şekilde uygulamayız, bu konuda tavrımız nettir daha önce gelen arkadaşlar bilir, bir şekilde geri çeviririz. Önce ikna yoluna başvururuz ikna olmazsa da, uygulama yapmayacağımızı söyler göndeririz. Ama bu güne değin istinai durumlar olmadı değil. Böyle durumlarda istediği dövmeyi yaptırmak için başka dövme stüdyolarını tercih eden müşterilerimiz yaptırdığı dövmeyi kapattırmak için bize geldiğinden biz bu tarz dövmeleri yapmamayı tercih ediyoruz…

Bize Nasıl Ulaştınız

clock-iconTum zamanlarda
graph-iconEn Guvelinir Ortam
money-iconEn uygun Fiyat garantisi

© 2013 - 2016 Tattoo by Tayfun  |  Design by Ümit Yaşar ENGİN