Dövme Bakımı

Öncelikle stüdyomuz da yapılan uygulama sonrasında dövme yapılan bölge vazelin sürülerek streç film yardımıyla kapatılır. Bu uygulamanın sebebi kişinin hiç bir sıkıntı yaşamadan bir an önce normal hayatına dönmesi amaçlı yapılır ve dövme uygulanan bölge vazelin sayesinde yumuşaklığını korur. İlk yapılması gereken 2-3 saat içerisinde streç filmi açarak dövme uygulamasının yapıldığı bölgeyi anti-bakteriyel sabun ile yıkamakıtr. (marka seçimi müşteriye aittir protex, sebamed gibi likit ürünler tercih edilebilir.) Bu işlemden sonra bakımımızın geri kalanı için 2 ana bölüm vardır.

  1. Su teması, Duş almak.
  2. Günlük Bakım.

Malzemeler

  1. Bepantene MERHEM
  2. Beyaz Vazelin
  3. Anti-bakteriyel likit sabun.

1- Su temas ve Duş almak

Dövme uygulamasının yapıldığı bölge duşa girmeden Önce vazelin sürerek suyla teması engellenir, vazelin yaşı ve suyu geçirmeyen bir malzeme olduğu için duşta sıkıntı yaşanmaz. Dikkat etmeniz gereken su ısısının çok düşük veya çok yüksek olmamasıdır. Duş esnasında vazelinle kapatılan dövme nin üzerine lif yada kese benzeri malzemelerle müdahale edilmemelidir. Normal duşunuzu alıp bitirdikten sonra duştan çıkmadan yapmanız gereken vazelinli bölgeyi anti-bakteriyek sabun yardımıyla temizlemek. Likit sabunu lif veya ellerinizle köpürttükten sonra ellerinizle masaj yaparak vazelinli bölgeyi ve dövmenizi temizleyip duştan çıkabilirsiniz. Çıktıktan sonra öncelik kurutma sorası dövmenin olduğu bölgedir. Bu kısım önemli çünkü dövmenizin kuru kalması gerekli, bujnuda standart kağıt havlular yardımıyla yapabilirsiniz.(kurutma makinesi ve benzeri cihazlardan kaçınınız) Kurutma işlemi de gerçekleştikten sonra standart bakım merhemimiz olan Bepantene MERHEM i dövmenizin üzerine hafif yedirerek uygulayınız. Duşa vazelin ile girme durumu dövmeniz yapıldıktan sonra ilk 1 hafta geçerlidir.Daha sonra rahatlıkla duşunuza vazelin kullanmadan girebilirsiniz.

2- Günlük Bakım

Günlük bakımda toplam 4 defa Bepantene MERHEM kullanılacak. Sabah, öğlen, akşam üstü, gece yatmadan. Ancak dikkat edeceüiniz gibi 4 defa üst üste merhem uygulaması merhemin üstüste gelmesi sebebiyle yeterli bir uygulama değildir. Bunun sabah ve gece seanslarında merhem uygulamadan önce dövmenin uygulandıüğı bölge anti-bakteriyel sabunla temizlenerek kurutulmalı.daha sonra merhem uygulaması daha yaralı olacaktır. Sabah ve Akşam seanslarınının seçilme sebebi çalışan kişilerin sabah ve gece saatlerinde evlerinde bulunarak bahsedilen işlemi daha rahat yapabilmeleridir.Öğlen ve akşam üstü seanslarında sadece merhem uygulaması yeterli olacaktır. Böylelikle akşamdan kalan merhem kalıntılarını sabah, gün içinden kalan kalıntıları da gece temizlemiş olacağız.Günlük bakım 10 tam gün devam ettikten sonra 2-3 gün daha günde 1-2 defa merhem uygulamasıyla sonlandırılabilir.

Hatırlatmalar:

Dövme uygulamasının yapıldığı bölge 5ile 7 . günler arasında kabuk atma dediğimiz ( derinizin soğan zarı kalınlığında soyulmasıyla olacak) dönemi atlatacak bu dönemde dövmenize hiç bir müdahalede bulunmayınız... kaşıma soyma yada benzer işlemler dövmenize zarar verebilir.

Bize Nasıl Ulaştınız

clock-iconTum zamanlarda
graph-iconEn Guvelinir Ortam
money-iconEn uygun Fiyat garantisi

© 2013 - 2016 Tattoo by Tayfun  |  Design by Ümit Yaşar ENGİN